Do czego służą przenośniki ślimakowe?

Przenośniki ślimakowe są dość powszechnie stosowane jako uniwersalne urządzenie transportowe. Są one zdolne do pracy ciągłej i zapewniają szybki, a przede wszystkim wydajny transport różnych materiałów sypkich, proszkowych, drobnoziarnistych i pylistych. Transportowanym materiałem może być więc ziarno, cukier, mąka, piasek, wióry metalowe, trociny i wiele innych. Przenośniki ślimakowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, a także w branży spożywczej i rolniczej. Maszyny te są również wykorzystywane w magazynach oraz firmach zajmujących się przetwórstwem i zaopatrzeniem.

Prosta konstrukcja, łatwa obsługa

Przenośniki ślimakowe mają dość nieskomplikowaną budowę. Śruba jest głównym elementem napędowym mechanizmu. Jest ona zamknięta w metalowej obudowie, zwykle w formie rury lub półcylindra. Częścią ruchomą w tym typie przenośnika jest ślimak: może on pracować w sposób ciągły dzięki swojemu spiralnemu kształtowi i specjalnej konstrukcji zwojów.

Przenośniki ślimakowe charakteryzują się zwartą konstrukcją, niezwykłą łatwością obsługi i, co najważniejsze, zdolnością do przenoszenia gorących, zapylonych i toksycznych materiałów. Urządzenia te są często instalowane w miejscach o niekorzystnych warunkach: wysoka wilgotność, niskie temperatury, duże nasycenie powietrza kurzem itd. Ze względu na wyżej wymienione czynniki, należy również zwrócić uwagę na prawidłowy montaż urządzenia w miejscu produkcji lub na zewnątrz. Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z profesjonalistami z firmy Budrem, którzy od wielu lat zajmują się produkcją i montażem różnego rodzaju przenośników.

Opublikuj komentarz