Przenośniki kubełkowe – co warto wiedzieć?

Przenośniki kubełkowe są mechanizmami przeznaczonymi do ciągłego pionowego podnoszenia różnych materiałów (sypkich, pylistych, drobnoziarnistych, granulowanych itp.) za pomocą pionowo umieszczonych kubełków; podnoszenie odbywa się na określoną wysokość. Ten typ przenośników ma wiele zalet, które można łatwo zastosować w praktyce, dowiemy się o nich poniżej.

Cechy i korzyści płynące z przenośników kubełkowych

Przenośniki kubełkowe Budrem przeznaczone są do dostarczania ładunku z punktu załadunku do miejsca przeznaczenia w jednym cyklu, bez dodatkowych procedur załadunku i rozładunku.

Główne zalety tego typu przenośników to:

– wysoka wydajność mechanizmu;

– przenoszenie znacznych ilości materiału w stosunkowo krótkim czasie;

– możliwość dostarczania materiałów na znaczną wysokość;

– trwałość mechanizmu;

– wysoka niezawodność i stabilność;

– możliwość pracy z szeroką gamą materiałów i ładunków.

Obszar zastosowania 

Przenośniki kubełkowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Główne obszary – przedsiębiorstwa produkcyjne, zaangażowane w sektor budowlany, górnictwo, węgiel, przemysł cementowy, hutnictwo; kategoria ta obejmuje również żywność i cukrownie, produkcję materiałów ogniotrwałych i budowlanych.

Większość przenośników kubełkowych może być eksploatowana jako:

– niezależny sprzęt, wykonujący swoje własne, odrębne zadanie;

– element dużej linii technologicznej (np. agregat krusząco-sortujący).

Jak widać, przenośniki kubełkowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Z kolei zamknięty korpus proponowanego urządzenia zapewnia zachowanie ładunku w stanie pierwotnym, a prosta konstrukcja pozwala na uzyskanie wysokich parametrów niezawodności i łatwej regulacji.

Opublikuj komentarz