W którym momencie należy solić potrawy?

Sól jest jednym z najważniejszych składników w kuchni.

Poziom soli w potrawie jest bardzo ważnym kryterium. Jeśli przesolisz, może się okazać, że nie będziesz w stanie zjeść przygotowane danie i nie będziesz w stanie to poprawić. Jeśli nie posolisz, to będzie smakować o wiele mniej apetycznie. Abyś nie napotkał tego problemu, Fit Body podaje kilka ważnych zasad dotyczących dodawania soli do różnych potraw.

1. Nie należy solić potraw, które zawierają dużo słonych produktów (np. kiszonych ogórków czy kiszonej kapusty).

2. Jeśli pieczesz warzywa i chcesz, aby stały się chrupiące, posól je nie przed pieczeniem, ale po tym, jak się zrumienią. W przeciwnym razie natychmiast zaczną puszczać sok i zmiękną.

3. Sałatki i wszelkie świeże warzywa muszą być solone tuż przed podaniem, w przeciwnym razie będą kwaśne. Jeśli planujesz jeść je ze słonym sosem, same warzywa nie muszą być solone.

4. Zupę należy solić dopiero pod sam koniec gotowania, a następnie odstawić, aż wszystkie składniki wchłoną wystarczającą ilość soli.

5. Catering dietetyczny Opole zaleca solenie mięsa i ryb przed przyrządzeniem, ale jeśli przyrządzasz stek, lepiej jest go posolić po grillowaniu, gdy jest jeszcze ciepły.

6. Gotuj kaszę i makaron w uprzednio osolonej wodzie, aby równomiernie wchłaniały sól podczas gotowania.

Opublikuj komentarz